ENERJİSA DAĞITIM ŞİRKETLERİNİN
HIZLANDIRMA PROGRAMI
İvme 2020 Hızlandırma Programı, Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin takip ettiğidekarbonizasyon, dijitalleşme, merkezsizleşme gibi global ana trendlerin ışığında, enerji endüstrisinde etki yaratacak girişimlerle buluşmak için 2020'de yola çıktı.
AREYlight
Şehirlerde ve büyük kompleks alanlarda, (sokak, park, sanayi ve üniversite bölgeleri) dış mekanlarıaydınlatma için harcanan yüksek enerji ve bakım maliyetlerini, yapay zeka teknolojisiyle azaltarak yüzde 60'a kadar tasarruf ve verimlilik sağlayan, kurulduğu bölgeleri "akıllı şehir" konseptine taşıyan, çevre dostu ileriteknoloji çözümler sunuyor.
CYEnerji
Çatı üstü güneş enerjisi sistemlerine özgü tek eksenli güneş takip sisteminin Ar-Ge çalışmalarını yapan girişim,mikro solar çözümleri ve güneş takip sistemleri sayesinde güneş enerjisinden maksimum verim elde etmeyihedefliyor.
EventGates
Güvenlik ve İSG alanlarında yapay görme ve makine öğrenmesine dayalı çözümler üreten girişim, uygulamayazılımları, görüntü işleme, derin öğrenme ve makine öğrenmesi konularında çalışan çözümler sunuyor.
Hummingdrone
Drone ile havadan görüntüleme ve analiz hizmetleri üzerine çalışan HummingDrone, toplanan görüntülerikullanarak haritalama ve analiz yapılabilmesini sağlayan INSPECT adında bir yazılım geliştirdi. Bu yazılımsayesinde elde edilen görüntüler interaktif bir harita üzerinden incelenip notlar alınabiliyor, bitki sağlığı raporlarıçıkartabiliyor ve dijital yükseklik haritası görüntülenebiliyor.
Massive Energy
Ev enerji tüketimini herhangi bir donanım kurulumu olmadan kendi yaptıkları toplumsal araştırma ve büyükveriden faydalanarak analiz ediyor, elektrik dağıtım ve perakende şirketlerine kullanıcıları ile interaktif ilişkikurabilecekleri ürünler sağlıyor.
Rtm elektronik
IoT ve bulut destekli çalışan sistem üzerinden, elektronik donanım alanında çalışma yapan girişim, özel olarakaydınlatma kontrol, uzaktan kontrol ve enerji izleme ve kontrol ürünleri üretiyor.
Stroma Vision
Geliştirdiği görüntü işleme teknolojisi sayesinde inşaat, lojistik ve üretim alanlarında insan hayatına tehlikeoluşturan durumları algılayan ve aktif bir şekilde önlemlerinin alınmasını sağlayan sistemler tasarlıyor.Ürünlerinde, Kişisel Koruyucu Ekipman Takibi, Yorgunluk & Dikkatsizlik Takibi, Ergonomik Risk Analizi, SosyalMesafe Takibi, Yüz Tanıma ile Doğrulama, Nesne-Alan Tanıma ve Hareket Algılama özelliklerine yer verengirişim, daha güvenli bir iş kültürü yaratmayı amaçlıyor.
Visiosoft
Yapay zeka ile görüntü işleme üzerine, haritacılıkta araçtan santimetre düzeyine küresel konum saptamaktan,fabrika kalite kontrolünde hatalı ürünleri tespit etmeye kadar farklı ürünleri bulunan girişim, obje tanıma vekonumu bulma alanlarında hizmet veriyor.
Xena Vision
Computer Vision alanında uzmanlaşan girişim, kameralardan insan tespiti, insan aktivite tespiti, acil durum tespiti üzerine çalışıyor.
Geodo Technology
Arazi keşfi ve ölçümleri yapan girişim, hassas arazi ölçümü gerektiren endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusundaişaretleme, haritalandırma ve raporlandırma hizmetlerini bir el terminali (gereken yerlerde kendi üretimleri olanbir baz istasyonu yardımı ile) çözüm üretiyor.
Geçmiş Etkinlikler
HEMEN İZLEHEMEN İZLEHEMEN İZLE
Basında Biz
Enerji Endüstrisinin Geleceğini Gelin Beraber Şekillendirelim!
Enerjisa İvme Hızlandırma Programıyla enerji sektörünün geleceğini beraber şekillendiriyoruz! Girişiminizle başvurunuzutamamlayın, Enerjisa ve Viveka uzmanları ile işletmenizi ölçeklendirmeye başlayın!
2021 Programına
HEMEN BAŞVUR!