STARTUP WEEKEND SAMSUN'A 1 HAFTA KALDI!
ETKİNLİK HABERLER

STARTUP WEEKEND SAMSUN'A 1 HAFTA KALDI!

Startup Weekend, Microsoft ve Google Sponsorluğunda gerçekleştirilen 54 saat içerisinde prototip geliştirdiğiniz bir ürün geliştirme maratonu ve ilk kez Samsun’da gerçekleşiyor!

UGM ve Viveka işbirliği ile gerçekleşecek Startup Weekend Samsun’a bekliyoruz… ????

Süreç çok basit:

  1. swsamsun.eventbrite adresinden ücretsiz kayıt yapılır. İş geliştirici, Tasarımcı, Geliştirici seçeneklerinden biri seçilir…
  2. Bilgisayarınız, çizim padiniz, yastığınız, uyku tulumunuz ve rahat kıyafetlerinizle Samsun OMÜ Tekmer Binası’na en geç 1730’da gelinir!
  3. Katılımcılara 1 dakika içinde fikriniz, keşfettiğiniz problem, bulduğunuz çözüm, aradığınız takım özellikleri anlatılır!
  4. Fikriniz bütün katılımcılar tarafından oylanır.
  5. Seçilen fikir sahipleri takım kurmak için diğer etkinlik katılımcılarını ikna eder.
  6. Takımlar oluştuktan sonra çalışma alanına geçilir.
  7. Çalışma alanınızda siz diğer takımlarla beraber sabahlarken SW Ekibi ve mentorlar sizi ziyaret edip size yardımcı olur.
  8. Ortaya çıkan ürün ile ilgili websitesi, facebook, twitter grubu kurarak dış dünyadan geribildirim toplanır.
  9. Prototipler ortaya çıkarken sunum çalışılır ve pazar öğleden sonra yatırımcılardan oluşan jüriye sunum yapılır. Kazanan takımlar belirlenir.

Pazartesi sabah artık  beraber sabahladığınız bir takım olmuş ve elinizde pazar araştırması tamamlanmış ve prototipi bitmiş bir ürün olacak! :)

Ürün geliştirmekten keyif alan bütün girişimci adaylarını 28 Şubat, 1-2 Mart tarihleri aras1nda Samsun OMÜ KOSGEB TEKMER binasına bekliyoruz!

Kayıt için : http://swsamsun.eventbrite.com

Geçmiş Startup Weekend Ankara etkinliği videosunu izlemek isterseniz diye düşündük:)

Author Info

N. Barış Okur

“Your idea is not original trust me! You have to cultivate that idea let it grow and more important make sure it survives. For that reason be a worker before being a boss!”